Nowy użytkownik    Logowanie 
» NAPRAWA DZIURAWYCH PROGÓW.
autor: Gall Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2006-09-17 10:18:28, odsłon: 50590


Witam wszystkich!!!
Wczoraj zapisałem się do fanclubu uniaka. Moją "Czerwoną Błyskawicę" mam od 9 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Z wykształcenia jestem inżynierem energetykiem lecz do czynienia z mechaniką samochodową miałem tylko w teorii ale jakoś sobie daję radę:). Dziś zalepiałem dziury w progu pod drzwiami od strony kierowcy. Robiłem to pierwszy raz i powiem szczerze nie wiedziałem jak się za to zabrać, gdyż nie mam dostępu do kanału. Kupiłem zestaw naprawczy czyli żywica + utwardzacz + mata szklana - ze strony internetowej producenta dowiedziałem jak się to stosuje. Najpierw oczyściłem próg z rdzy oraz odtłuściłem. Następnie zabrałem się za klejenie maty szklanej, kilka chwil i znów mata aż do wyschnięcia. Potem spryskałem farbą antykorozyjną ( zajęło mi to ok. 3 godzin- pierwszy próg, drugi za tydzień - obym miał czas to może wcześniej :) ). Wykończony odpoczywam.
Możecie podziwiać moją pracę, co prawda nie jestem fachowcem ale czuję satysfakcję!!! Szukam osób, które pomogą mi wdrożyć się w tajniki unoska:)
Pozdrawiam -Darek.


Kliknij żeby powiększyć
Dziura w progu pod drzwiami po oczyszczeniu z korozji i odtłuszczeniu
Kliknij żeby powiększyć
Korozja z lewej strony po oczyszczeniu i odtłuszczeniu
Kliknij żeby powiększyć
Pierwsza warstwa maty szklanej


Kliknij żeby powiększyć
Ja w czasie przerwy:)
Kliknij żeby powiększyć
Po drugiej i trzeciej warstwie, po malowanie sprayem antykorozyjnym , czarnym.
Kliknij żeby powiększyć
To samo co poprzednio.


Autor: bandy  Kontakt Data: 2012-11-05 02:07:03
Świetny poradnik. Szkoda, że dopiero trafiłem, bo tak już konserwacja wykonana w serwisie Solidny-Blacharz.pl - ale chociaż mam pewność, że dobrze zrobione, bo jakbym ja się za to brał, to mogłoby być różnie:)

Autor: bandy  Kontakt Data: 2012-11-05 02:06:20
Świetny poradnik. Szkoda, że dopiero trafiłem, bo tak już konserwacja wykonana w serwisie Solidny-Blacharz.p - ale chociaż mam pewność, że dobrze zrobione, bo jakbym ja się za to brał, to mogłoby być różnie:)

Autor: mariolka  Zobacz profil  Kontakt Data: 2009-01-20 19:55:44
No gratulacje! Jestem pełen podziwu... niestety ja do swojego uniaka rąk nie wtykam bo się nie znam na tym :( więc oddałem go do mechanika bo wdrażam w życie tłumik sportowy :) i czekam na efekty... Jeszcze raz gratuluje odwagi ;) i pozdrawiam. Mariusz `mariolka`

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer