Nowy użytkownik    Logowanie 
» Boczki drzwiowe pomysl wg. Juzka
autor: djcg Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2009-06-16 22:44:35, odsłon: 17489


Od dawna myślałem nad założeniem jakiegoś lepszego audio do swojego Niunia... Jednak standardowe montowanie głośników nie zapewniło mi zainstalowania tam dobrych głośników :D Tak więc przeglądając tą stronkę natknąłem się na artykuł:

Boczki drzwiowe na głośniki 165mm z kieszenią - autor LordFalcon.

I to on właśnie zainspirował mnie do działania :)
Nie chcę w żaden sposób ujmować autorowi, ponieważ pomysł był genialny, ale postanowiłem ten patent "trochę" ulepszyć. Po pierwsze na głośniki potrzebne były frezy, ponieważ odstający głośnik mi się nie podobał. Po drugie podręczna kieszeń całkowicie nie była mi potrzebna. Po trzecie płyta pilśniowa, nie wydała mi się najlepszym pomysłem, ponieważ ciężko się ją tnie, obrabia, strzępi się i jest ciężka. Tak wiec postanowiłem zamontować tam więcej niż jeden głośnik, oraz użyć do tego tworzywa MDF. Jest ono niedrogie a świetnie się z nim pracuje (wiem z doświadczenia)

Zabrałem się do pracy;

Kliknij żeby powiększyć
tapicerka

Większość pomysłu odgapiłem od autora. Połączyłem 4 płyty MDF w taki sam sposób jak w pierwszym patencie. Frezy były już gotowe, wycięcia na głośniki również. Zostało jedynie wycięcie odpowiedniego kształtu. Przymiarek było sporo... Naprawdę sporo, aż w końcu osiągnięto perfekcję (opis jak wyciąć i wymierzyć znajdziecie w pierwszym pomyśle). Okazało się jednak, że głośniki są o wiele głębsze i należało wyciąć otwory w tapicerce drzwiowej.Kliknij żeby powiększyć
Gotowe :)

Jak się chwilę później okazało to nie wszystko, trzeba było też lekko naciąć drzwi od środka.. niestety z tego etapu zdjęć nie mam :( Użyłem do tego nożyc do blachy, ale uno ma tak mięciutką blachę, że obcinaczkami do paznokci pójdzie :D (w escorcie było ciężej :D ) Gdy już to zrobiłem zostało tylko obić drzwi od środka matą bitumiczną. Boczki zostały obszyte czarnym materiałem i przykręcone do tapicerki a następnie trzema 10cm blachowkrętami bezpośrednio w blachę drzwi. A oto i efekt, na który czekałem :)


Autor: Simon241  Kontakt Data: 2011-11-15 16:05:53
Witam, mam fiata uno 900 z 2000r. Jest to mocno okrojona wersja, nie posiada, kieszeni na drzwiach przednich, tak więc załatwiłem ze starszego uniaka te rzeczy i tera chciał bymz amontować. na jaką głębokosc wkręty czy śruby mają wchodzic w drzwi? Nie Chcial bym nic uszkodzic więc jeśli to możliwe prosil by o wskazówki co do zamocowania tych schowków.

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer