Nowy użytkownik    Logowanie 
» Lampka z Cromy + termometr
autor: Gala Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2012-05-16 19:57:28, odsłon: 14208


Najpierw musimy dostać oto taką lampkę:

Kliknij żeby powiększyć
1


Musi mieć, dodatkowo szkiełko, ja akurat zrobiłem zdjęcie bez :D

Oraz lusterko wsteczne z Cromy, które dopasuje się nam do tej podsufitki ;)

Gdy już ją mamy musimy wyciąć w podsufitce otwór na nasze cudo. Mierzymy wymiary lampki, następnie mniej więcej zaznaczamy takie same na naszej podsufitce (wymiar powinien być na długość i szerokość mniejszy niż całej lampki, np. 15 cm ma lampka to 14 obcinamy na podsufitce. Robimy tak, ponieważ gdyby coś nam nie poszło tak to zawsze można więcej odciąć, a tak jak za dużo wytniemy nic nie zrobimy, a tak nie będzie nam to przeszkadzało za bardzo, a nawet będzie lepiej jak zostanie więcej bo będzie to estetyczniej wyglądało).

Po dopasowaniu podsufitki montujemy lusterko, zamontowanie lusterka to już nasza twórczość własna, ja to zrobiłem na oryginalnym mocowaniu + 2 wkręty obok. I tutaj kończy się chwilowo praca na aucie.

Zaczynamy rzeźbę:
1. Jak widzimy na lampce z Cromy od przodu nie ma żadnego plastiku i jest sobie taka szpara. Tutaj musimy sami wykonać rzeźbę takiego podłużnego plastiku który przykleimy do lampki a następnie zalejemy klejem na gorąco z pistoletu, najlepiej czarnym ja takiego nie miałem. UWAGA!! Plastik powinien być kształtu kątownika, czyli ma mieć powierzchnie do której będziemy mogli przykleić lampkę oraz powierzchnię, prezentacyjną :D.
Kliknij żeby powiększyć
2

Kliknij żeby powiększyć
3

2. Lampka sama w sobie na bokach jest niesymetryczna, tzn jej boki są „faliste” i trzeba je zeszlifować do równej powierzchni (ALE NIE CHODZI TUTAJ O POWIERZCHNIĘ CAŁEJ LAMPKI TYLKO SAMEGO BOKU).

Zaczynamy zabawę z termometrem.
Pierwsze co musimy zrobić to zdecydować się jaki chcemy mieć wyświetlacz, dopiero jak mamy wyświetlacz i układ zrobiony możemy myśleć co dalej (pisać na priv jak ktoś chce schemat ;)).
Jak już mamy w łapkach wyświetlacz, mierzymy jego wymiary, a następnie wstępnie zaznaczamy je na lampce, starajmy się aby wyświetlacz był na środku. Po zaznaczeniu wiercimy w koło zaznaczeń otworki, ale mniejsze niż wymiar (tak samo jak podsufitkę, będziemy mogli sobie wszystko dopasować gdy coś się nie uda).

Druga sprawa to przyciski. Po prawej stronie lampki mamy otwór kwadratowy. Z plastiku musimy wykonać zaślepkę. Najlepiej jak by spasowała ona na wcisk, da to nam dodatkową ochronę przez wypadnięciem.

Gdy już mamy musimy wywiercić wg swojego uznania 3 otwory w których zmieszczą się przyciski przez nas wybrane. Po wywierceniu, wkładamy przyciski i zaklejamy je klejem na gorąco z pistoletu, w całym obszarze, ale tak żeby nóżki do przewodów były widoczne, ponieważ musimy przecież przylutować przewody ;) I w tym momencie przylutowujemy przewody, Po przylutowaniu Zaklejamy cały kwadrat sylikonem, nawet tak, żeby troszkę się wylał na zewnętrzne ranty. Odczekujemy aż wystygnie i stwardnieje. W tym momencie mamy gotową całą lampkę.

Teraz zaczyna się etap kabelkologii. Potrzebne jest nam 6 przewodów do czujników, 1 przewód jako plus stały, drugi przewód jako plus po zapłonie, oraz 2 przewody masowe (masa stała i masa drzwi przednich).
Ja przewody do czujników wszystkie puściłem lewym słupkiem z przodu i podsufitka z przodu gdzie jest daszek przeciwsłoneczny. Plus stały wziąłem od lampki środkowej, tzn. wpiąłem się do niej jako jeszcze jeden przewód dodatkowy, tak samo zrobiłem ze stałą masą, przewód od drzwi który szedł do środkowej lampki odciąłem i przyłączyłem do lampki przedniej. Natomiast plus po zapłonie, nalazłem w skrzynce bezpiecznikowej, lampką kontrolną i tam się wpiąłem.

Przewody od jednego czujnika mam wyprowadzone do przedniego zderzaka ;) wywiercony otwór w zderzaku, pod tablicą rejestracyjną, tak, że przykręcona tablica trzyma czujnik i przy okazji nie pada na nie światło. Drugi czujnik, z lewej strony w desce, przy głośniku.

Tak wygląda lampka po zamontowaniu :):

Kliknij żeby powiększyć
4
Kliknij żeby powiększyć
5


Kliknij żeby powiększyć
6


I to tak pokrótce :) Manual przybliża tylko co i jak ;) jak ktoś bd miał problemy to niech pisze na forum ;)

Pozdrawiam ;)


Autor: adammody  Zobacz profil  Kontakt Data: 2013-01-04 23:40:52
Wewnątrz -224 hehe dobre minus 224

Autor: Dynu  Kontakt Data: 2012-10-23 12:42:55
Z jakiego rocznika Cromy jest ten plastik? Jakiś czas temu myślałem nad termometrem w Uniaczu. Chciałem kupić jakiś i go wkomponować w deskę, ale jak zobaczyłem tą konsolę, to stwierdziłem, że muszę taką mieć :). Chętnie przyjmę pomoc w znalezieniu takiego czegoś. Przeglądałem już alledrogo, ale niestety nie znalazłem :/

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer